Ministerstwo Edukacji Narodowej
Ośrodek Rozwoju Edukacji

Konferencje
Ostatni dzień sierpniowych konferencji metodycznych
29.08.2015.
Dzisiaj konferencjami dla nauczycieli języka polskiego ze szkół podstawowych, przedsiębiorczości oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych zakończyliśmy tegoroczny cykl sierpniowych konferencji metodycznych.
Więcej...
 
Dzień największej liczby konferencji
27.08.2015.
Czwartek to dzień, w którym odbyło się najwięcej spotkań w całym cyklu konferencji sierpniowych. Dziękujemy nauczycielom języka polskiego, angielskiego i niemieckiego, historii, WOS-u, matematyki oraz tym, którzy prowadzą zajęcia techniczne i wychowanie komunikacyjne.
Więcej...
 
Biologia, chemia, WOS, matematyka, fizyka i WF
27.08.2015.
Za nami piąty dzień tegorocznego cyklu sierpniowych konferencji metodycznych. W środę nasze zaproszenie na spotkania przyjęli nauczyciele biologii, chemii, wiedzy o społeczeństwie, matematyki, fizyki i wychowania fizycznego.
Więcej...
 
Trwają sierpniowe konferencje metodyczne w ZCDN-ie
25.08.2015.
We wtorek, 25 sierpnia, w ZCDN-ie odbyła się kolejna seria spotkań w ramach corocznych konferencji informacyjno-metodycznych poprzedzających rozpoczęcie roku szkolnego. Tym razem spotkali się nauczyciele przyrody, historii, informatyki, muzyki oraz wychowawcy pracujący w szkolnych i środowiskowych świetlicach a także nauczyciele ze szkół i placówek specjalnych.
Więcej...
 
Kolejny tydzień konferencji metodycznych
24.08.2015.
W poniedziałek, 24 sierpnia, w ZCDN-ie na konferencjach poprzedzających nowy rok szkolny spotkali się nauczyciele plastyki, edukacji dla bezpieczeństwa, pedagodzy i doradcy zawodowi.
Więcej...
 
Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej na konferencjach metodycznych
21.08.2015.

Drugi dzień sierpniowych konferencji metodycznych upłynął pod znakiem edukacji wczesnoszkolnej. Spotkania odbyły się w dwóch grupach – pierwszą stanowili nauczyciele pracujący w nadchodzącym roku szkolnym z klasami pierwszymi, drugą zaś ci, którzy prowadzą klasy drugie i trzecie. Podział wynika z etapowego wprowadzania zmian w edukacji wczesnoszkolnej, związanych, m.in. z rządowym elementarzem.

Więcej...
 
Inauguracja sierpniowych konferencji metodycznych
21.08.2015.
W tym roku nieco wcześniej niż zazwyczaj rozpoczęliśmy cykl sierpniowych konferencji metodycznych. W czwartek, 20 sierpnia, w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli spotkali się nauczyciele wychowania przedszkolnego.
Więcej...
 
Relacja z Neurokonferencji nauczycieli
01.07.2015.
20 czerwca w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli odbyła się sesja poświęcona zastosowaniu wiedzy o działaniu procesów poznawczych do usprawnienia procesów nauczania i uczenia się. Konferencja została zorganizowana dzięki współpracy ZCDN-u, Stowarzyszenia „Pomorskie Towarzystwo Neurokognitywistyczne”, Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz V LO w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. A. Asnyka w Szczecinie.
Więcej...
 
Zapraszamy na Neurokonferencję nauczycieli
04.06.2015.
20 czerwca, w godzinach 9.00–13.00, w siedzibie ZCDN-u odbędzie się konferencja współorganizowana przez ZCDN, Stowarzyszenie „Pomorskie Towarzystwo Neurokognitywistyczne”, Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz V LO w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. A. Asnyka w Szczecinie.
Więcej...
 
Konferencja: Techniki pamięciowe w nauce ortografii
21.05.2015.
Serdecznie zapraszamy na bezpłatną konferencję „Techniki pamięciowe w nauce ortografii”, która odbędzie się 27 maja, w godz. 15.00–18.00, w sali konferencyjnej Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Więcej...
 
Relacja z I Ogólnopolskiej Konferencji: Media w Europie XXI wieku
21.05.2015.
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w dniach 14–15 maja  gościło medioznawców z kilku ośrodków naukowych w Polsce, którzy dyskutowali o współczesnych mediach oglądanych z perspektywy europeistycznej. Przyjęty w ten sposób punkt widzenia na media pozwala na poruszenie takich kwestii, jak: przekraczanie granic pomiędzy mediami tradycyjnymi a cyfrowymi, formowanie się nowych mediów oraz związki mediów ze społeczeństwem, historią, polityką, kulturą i edukacją.
Więcej...
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 16 z 143