Ministerstwo Edukacji Narodowej
Ośrodek Rozwoju Edukacji

Konferencje
Konferencja: Edukacja szkolna w programie Erasmus +
25.09.2015.
Serdecznie zapraszamy na konferencję poświęconą edukacji szkolnej w programie Erasmus +, która odbędzie się 29 października w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Początek konferencji został zaplanowany na godzinę 14.00.
Więcej...
 
Konferencja: Odpowiedzialność prawna nauczycieli i rodziców w kontekście praw dziecka i ucznia
25.09.2015.
Serdecznie zapraszamy dyrektorów, pedagogów, nauczycieli wychowawców wszystkich typów szkół na konferencję „Odpowiedzialność prawna nauczycieli i rodziców w kontekście praw dziecka i ucznia”, która odbędzie się 24 października, w godzinach 10.00–14.00, w sali konferencyjnej ZCDN-u. Forma doskonalenia stanowi realizację oferty złożonej przez Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w postępowaniu na organizację szkoleń dla nauczycieli z województwa zachodniopomorskiego ogłoszonym przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.
Więcej...
 
Ostatni dzień sierpniowych konferencji metodycznych
29.08.2015.
Dzisiaj konferencjami dla nauczycieli języka polskiego ze szkół podstawowych, przedsiębiorczości oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych zakończyliśmy tegoroczny cykl sierpniowych konferencji metodycznych.
Więcej...
 
Dzień największej liczby konferencji
27.08.2015.
Czwartek to dzień, w którym odbyło się najwięcej spotkań w całym cyklu konferencji sierpniowych. Dziękujemy nauczycielom języka polskiego, angielskiego i niemieckiego, historii, WOS-u, matematyki oraz tym, którzy prowadzą zajęcia techniczne i wychowanie komunikacyjne.
Więcej...
 
Biologia, chemia, WOS, matematyka, fizyka i WF
27.08.2015.
Za nami piąty dzień tegorocznego cyklu sierpniowych konferencji metodycznych. W środę nasze zaproszenie na spotkania przyjęli nauczyciele biologii, chemii, wiedzy o społeczeństwie, matematyki, fizyki i wychowania fizycznego.
Więcej...
 
Trwają sierpniowe konferencje metodyczne w ZCDN-ie
25.08.2015.
We wtorek, 25 sierpnia, w ZCDN-ie odbyła się kolejna seria spotkań w ramach corocznych konferencji informacyjno-metodycznych poprzedzających rozpoczęcie roku szkolnego. Tym razem spotkali się nauczyciele przyrody, historii, informatyki, muzyki oraz wychowawcy pracujący w szkolnych i środowiskowych świetlicach a także nauczyciele ze szkół i placówek specjalnych.
Więcej...
 
Kolejny tydzień konferencji metodycznych
24.08.2015.
W poniedziałek, 24 sierpnia, w ZCDN-ie na konferencjach poprzedzających nowy rok szkolny spotkali się nauczyciele plastyki, edukacji dla bezpieczeństwa, pedagodzy i doradcy zawodowi.
Więcej...
 
Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej na konferencjach metodycznych
21.08.2015.

Drugi dzień sierpniowych konferencji metodycznych upłynął pod znakiem edukacji wczesnoszkolnej. Spotkania odbyły się w dwóch grupach – pierwszą stanowili nauczyciele pracujący w nadchodzącym roku szkolnym z klasami pierwszymi, drugą zaś ci, którzy prowadzą klasy drugie i trzecie. Podział wynika z etapowego wprowadzania zmian w edukacji wczesnoszkolnej, związanych, m.in. z rządowym elementarzem.

Więcej...
 
Inauguracja sierpniowych konferencji metodycznych
21.08.2015.
W tym roku nieco wcześniej niż zazwyczaj rozpoczęliśmy cykl sierpniowych konferencji metodycznych. W czwartek, 20 sierpnia, w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli spotkali się nauczyciele wychowania przedszkolnego.
Więcej...
 
Relacja z Neurokonferencji nauczycieli
01.07.2015.
20 czerwca w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli odbyła się sesja poświęcona zastosowaniu wiedzy o działaniu procesów poznawczych do usprawnienia procesów nauczania i uczenia się. Konferencja została zorganizowana dzięki współpracy ZCDN-u, Stowarzyszenia „Pomorskie Towarzystwo Neurokognitywistyczne”, Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz V LO w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. A. Asnyka w Szczecinie.
Więcej...
 
Zapraszamy na Neurokonferencję nauczycieli
04.06.2015.
20 czerwca, w godzinach 9.00–13.00, w siedzibie ZCDN-u odbędzie się konferencja współorganizowana przez ZCDN, Stowarzyszenie „Pomorskie Towarzystwo Neurokognitywistyczne”, Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz V LO w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. A. Asnyka w Szczecinie.
Więcej...
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 16 z 145